piątek, 15 lutego 2008

Interpretacja ankiety - Prześladuje mnie...

Pogłębiając naszą wiedzę na temat otaczającej nas rzeczywistości społecznej przeprowadziliśmy na łamach Epicentrum Kałuży ankietę dotyczącą skrywanych pragnień naszych czytelników. Wyszliśmy przy tym z założeń wynikających z prac S. Freuda, zgodnie z którymi podświadome lęki równoznaczne są z ukrytymi perwersyjnymi skłonnościami. Respondentom oczywiście zapewniono pełną anonimowość, ze względu na skrajnie intymny charakter udzielanych odpowiedzi. Z analizy ankiety przeprowadzonej przez najlepszych fachowców jakich obecnie posiadamy, wynika iż większość respondentów odczuwa nieodpartą skłonność do marchewki, objawiającą się przeświadczeniem, jakoby sympatyczne warzywo to ich prześladowało. Wynik 60% odpowiedzi zgodny jest przy tym z najnowszymi tezami formułowanymi w dziedzinie dietetyki, zgodnie z którymi marchew jest pożywieniem zdecydowanie wskazanym, aczkolwiek w ograniczonych ilościach. 30% respondentów wykazało się trzeźwym pragnieniem szczęścia, powiązanym jednak z nie wyrażanymi i tłumionymi w sobie lękami [osoby te uważają, że prześladuje je szczęście]. Tylko [a może aż] 10% ankietowanych to zatwardziali masochiści, lubujący się w odczuwaniu cierpienia spowodowanego pechem. Ekipa Epicentrum kałuży niniejszym ostrzega przed szerzeniem tej postawy, jako wyjątkowo niemoralnej. Zadziwiające jest natomiast, iż tak niewielu [zaledwie 0%] badanych chce mieć psa. Składamy taki sposób formułowania odpowiedzi na karb krótkowzroczności respondentów, którzy nie zauważają psów sąsiadki i w ten sposób nie dopuszczają ich do swoich marzeń sennych. Możliwe ponadto jest rozwiązanie tego problemu wynikające z realnej możliwości, iż wszyscy badani psa już posiadają.

Ekipa Epicentrum Kałuży obiecuje, że uzyskanych informacji nie użyje w celach komercyjnych, ani dla prowadzenia jakiejkolwiek działalności zarobkowej. Informacje przetwarzane wykorzystywane będą jedynie dla naszej własnej przyjemności.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

10% respondentów uważa, że interpretacja ankiety jest nietrafna i że wcale nie są masochistami!

Anonimowy pisze...

Z zaskoczeniem stwierdzamy, ze aż 10% respondentów miało dotychczas niewłaściwe przeświadczenie na temat interpretacji ankiet. Obiecujemy dołożyć starań by zmienić ten stan rzeczy w przyszłości.